Danka Šlégrová
vlasový terapeut

O mne

Moja cesta začala komplexnou výživou, ktorá mi postupne  regenerovala nielen telo, ale pôsobila aj na moje zmysly, upokojila nervový systém, čo ma viedlo k lepšej nálade, ku krajším myšlienkam. Pravidelne som sa vzdelávala a naučené som postupne zavádzala do života.

Žiaden lekár, terapeut, tabletky, ani dobrá rada Vám život nezmení, pokiaľ sa človek sám nezačne v tomto smere vzdelávať a pravidelne krok po kroku uvádzať do života.

Žiaden zázrak na počkanie neexistuje. Mám za sebou veľké množstvo školení a veľa osobných konzultácii s váženými odborníkmi. Mám rada ľudí. Touto cestou im chcem ukázať a budem rada ak Vás budem môcť na tejto ceste poznania sprevádzať.

Ako Vám viem pomôcť?

Webináre
zdravia a života

Webináre zamerané na podporu zdravia a života. Naučíte sa ako upokojiť svoj nervový systém a ovládnuť vaše zmysly.

Chceli by ste mať lepšiu náladu
a zvládať životné situácie hravo?

Telefonická
konzultácia

Je pre Vás zaujímavé prejsť vaše výzvy prostredníctvom telefónu? Ak áno dohodnite s so mnou telefonickú konzultáciu.

Prejdime spolu Vaše výzvy
a nájdime riešenie.

Osobná
konzultácia

Osobná forma konzultácie prináša pochopenie aktuálneho stavu v bezpečnom prostredí. Spolu nájdeme riešenie.

Pochopte Váš aktuálny stav
a nájdite spolu so mnou riešenie.

Naši spokojní klienti.

Danka je veľmi milá a energická osôbka. Vždy ochotná pomôcť a poradiť, preto sa k nej často a s dôverou obraciam. Obdivujem ju pre jej nezávislosť, silu a schopnosť posúvať sa vpred napriek prekážkam. Jej vôľa neustále na sebe pracovať je pre mňa veľkou inšpiráciou.
Evička Foltánová
učiteľka v MŠ
Taký zlatý človiečik ako je Danka, málokto pozná a padne Vám pri nej sánka. Toľko energie a chuti žiť život krásny, poznám ju už nejaký čas, s ňou život je úžasný! Veľmi si vážim jej skvelé nápady. Radosť, šťastie a nik sa s ňou nenudí. Vždy pomôže, veď ona môže a nik s ňou nie je na nože. Ďakujem Ty dievča milé, že prežívam s Tebou vzácne chvíle.
Romana Sagulová
CEO, terapeutka
Danku vnímam ako silnú ženu, čo sa pred ničím nezastaví, vždy sa vynájde a hľadá riešenia ako sa veci dajú uskutočniť. Živel ohňa u nej prevláda, a to nielen vo vlasoch 😉 Oceňujem na nej, že na sebe stále pracuje, aby sa mohla rozvíjať v pracovnej aj osobnostnej rovine, a pomáhať tak aj svojmu okoliu a rodine. No a, práve ona mi ukázala, čo môžem dodávaním výživy každý deň získať a za to som jej veľmi vďačná. 💜
Simona Brkalová

Napíšte mi.

Pre viac informácií som Vám k dispozícii. Napíšte nám krátku správu a ja sa Vám ozvem ihneď ako to bude možné.

  Edit Template

  Jedným z neoddeliteľných aspektov rozprávania o vlasoch je história kaderníckych salónov, ktoré v priebehu storočí prešli pozoruhodnou premenou. Od starovekých civilizácií až po modernú éru bola koncepcia kaderníctva neustále sa vyvíjajúcim odrazom spoločenských noriem, kultúrnych vplyvov a individuálnych prejavov krásy.

  Staroveké korene

  Korene účesov siahajú až do starovekých civilizácií, kde zložité účesy poukazovali na spoločenské postavenie a kultúrnu identitu. Napríklad v starovekom Egypte boli zložité parochne a účesy nielen symbolom krásy, ale aj vyjadrením náboženského presvedčenia. Podobne aj starovekí Gréci a Rimania si zdobili vlasy korunami a zložitými účesmi, aby vyjadrili spoločenské úlohy a postavenie.

  Stredovek

  V stredoveku nadobudla starostlivosť o vlasy praktický rozmer. Ľudia používali bylinky a oleje na udržiavanie zdravia vlasov, pretože hygienické návyky boli obmedzené. Keď sa však spoločnosť stala kultivovanejšou, začala sa znovu objavovať koncepcia účesu ako formy osobného prejavu. Šľachta a vyššia vrstva používali zdobené čelenky a účesy na označenie svojho privilegovaného postavenia.

  Renesancia a vek osvietenstva

  Renesancia znamenala oživenie umenia a kultúry a ovplyvnila svet módy a účesov. Zložité účesy zdobené perlami, stuhami a šperkami sa stali obľúbenými medzi elitou. V období osvietenstva došlo k zmene spoločenských hodnôt, čo viedlo k naturalistickejšiemu prístupu k osobnej starostlivosti. Ženy začali používať jednoduchšie, splývavejšie účesy, ktoré odrážali meniace sa ideály doby.

  19. storočie

  Zrod moderných kaderníckych salónov

  V 19. storočí sa zrodili moderné kadernícke salóny, ako ich poznáme dnes. S priemyselnou revolúciou a vzostupom strednej triedy rástol dopyt po kozmetických službách. Podnikaví jednotlivci si uvedomili túto príležitosť a začali otvárať prevádzky zamerané špeciálne na kaderníctvo. Ženy sa hrnuli do týchto salónov, aby sa nechali ostrihať, upraviť a absolvovali najnovšie kozmetické procedúry.

  20. storočie: revolúcia v štýle

  20. storočie prinieslo revolučné zmeny v kaderníctve, pričom toto odvetvie formovali také ikony ako Vidal Sassoon a Jacques Dessange. Najmä Sassoon zaviedol presné strihanie a geometrické štýly, čím sa odklonil od tradičných, prácnejších prístupov. Kozmetický priemysel vrátane kaderníckych salónov sa stal neoddeliteľnou súčasťou populárnej kultúry a ovplyvňoval módu a trendy.

  Súčasná éra: Personalizácia a rozmanitosť

  V 21. storočí sa kadernícke salóny stali rozmanitými centrami kreativity a sebavyjadrenia. Nástup sociálnych médií zohral kľúčovú úlohu pri formovaní štandardov krásy, pričom jednotlivci vyhľadávajú jedinečné a individuálne štýly. Salóny dnes uspokojujú širokú škálu klientov a ponúkajú celý rad služieb od tradičných strihov až po avantgardné techniky farbenia.

  Záver

  História kaderníckych salónov je svedectvom neustále sa vyvíjajúcej povahy ľudského prejavu a kultúrnej identity. Od starovekých rituálov až po moderné trendy – cesta kaderníctva odráža meniacu sa dynamiku spoločnosti a individuálne preferencie. Aj keď sa naďalej pohybujeme v prúdoch módy a krásy, jedno zostáva isté – príbeh kaderníckych salónov sa bude odvíjať a vpletie nové kapitoly do zložitej tapisérie ľudských dejín.