Danka Šlégrová
vlasový terapeut

O mne

Moja cesta začala komplexnou výživou, ktorá mi postupne  regenerovala nielen telo, ale pôsobila aj na moje zmysly, upokojila nervový systém, čo ma viedlo k lepšej nálade, ku krajším myšlienkam. Pravidelne som sa vzdelávala a naučené som postupne zavádzala do života.

Žiaden lekár, terapeut, tabletky, ani dobrá rada Vám život nezmení, pokiaľ sa človek sám nezačne v tomto smere vzdelávať a pravidelne krok po kroku uvádzať do života.

Žiaden zázrak na počkanie neexistuje. Mám za sebou veľké množstvo školení a veľa osobných konzultácii s váženými odborníkmi. Mám rada ľudí. Touto cestou im chcem ukázať a budem rada ak Vás budem môcť na tejto ceste poznania sprevádzať.

Ako Vám viem pomôcť?

Webináre
zdravia a života

Webináre zamerané na podporu zdravia a života. Naučíte sa ako upokojiť svoj nervový systém a ovládnuť vaše zmysly.

Chceli by ste mať lepšiu náladu
a zvládať životné situácie hravo?

Telefonická
konzultácia

Je pre Vás zaujímavé prejsť vaše výzvy prostredníctvom telefónu? Ak áno dohodnite s so mnou telefonickú konzultáciu.

Prejdime spolu Vaše výzvy
a nájdime riešenie.

Osobná
konzultácia

Osobná forma konzultácie prináša pochopenie aktuálneho stavu v bezpečnom prostredí. Spolu nájdeme riešenie.

Pochopte Váš aktuálny stav
a nájdite spolu so mnou riešenie.

Naši spokojní klienti.

Danka je veľmi milá a energická osôbka. Vždy ochotná pomôcť a poradiť, preto sa k nej často a s dôverou obraciam. Obdivujem ju pre jej nezávislosť, silu a schopnosť posúvať sa vpred napriek prekážkam. Jej vôľa neustále na sebe pracovať je pre mňa veľkou inšpiráciou.
Evička Foltánová
učiteľka v MŠ
Taký zlatý človiečik ako je Danka, málokto pozná a padne Vám pri nej sánka. Toľko energie a chuti žiť život krásny, poznám ju už nejaký čas, s ňou život je úžasný! Veľmi si vážim jej skvelé nápady. Radosť, šťastie a nik sa s ňou nenudí. Vždy pomôže, veď ona môže a nik s ňou nie je na nože. Ďakujem Ty dievča milé, že prežívam s Tebou vzácne chvíle.
Romana Sagulová
CEO, terapeutka
Danku vnímam ako silnú ženu, čo sa pred ničím nezastaví, vždy sa vynájde a hľadá riešenia ako sa veci dajú uskutočniť. Živel ohňa u nej prevláda, a to nielen vo vlasoch 😉 Oceňujem na nej, že na sebe stále pracuje, aby sa mohla rozvíjať v pracovnej aj osobnostnej rovine, a pomáhať tak aj svojmu okoliu a rodine. No a, práve ona mi ukázala, čo môžem dodávaním výživy každý deň získať a za to som jej veľmi vďačná. 💜
Simona Brkalová

Napíšte mi.

Pre viac informácií som Vám k dispozícii. Napíšte nám krátku správu a ja sa Vám ozvem ihneď ako to bude možné.

  Edit Template

  Ako zažiariť
  s vašou korunou krásy?

  Vlasy sú korunou krásy žien, ale i mužov.
  Myslíte si, že stačí pre krásu vašich vlasov starostlivosť zvonka?

  Dámy sa často spoliehajú na kozmetické prípravky, ktoré pôsobia iba na vonkajší vzhľad vlasov.
  Prípravky sú pomerne dôležité, ale nezaručia vám dlhodobú kvalitu, hustotu, regeneráciu a pevnosť vlasu.
  Na pohľad vyzerajú lesklé, no ak nemajú vlasy dostatok živín, ktoré podnecujú ich rast a výživu zvnútra,
  začne sa ich kvalita postupne zhoršovať, strácajú svoju pružnosť, lámu sa, vypadávajú.

  Na aké živiny sa zamerať?

  Krása vychádza zvnútra.
  Existuje mizivé percento ľudí, ktorí majú dlhodobo zdravé a krásne vlasy. Vďačia za to svojim génom.

  Ak medzi týchto šťastlivcov nepatríte a sledujete zhoršujúcu sa kvalitu svojich vlasov,
  je nevyhnutné
  dopriať telu živiny, ktoré naštartujú rast vlasov a dodajú im správnu výživu.

  Dôležitú úlohu pri výžive vlasov zohráva esenciálna bielkovina našej pokožky – Kolagén.
  Častokrát je predstavovaný ako zázrak pre pokožku, vlasy i nechty.

  Kolagén a vlasy
  ako spolu súvisia

  Kolagén vyživuje pokožku a folikuly vlasov. Folikul je vak vystlaný bunkami, z ktorých vyrastajú pramene vlasov.
  Ak folikuly nemajú dostatok výživy, vlasy vypadávajú a zhoršuje sa ich kvalita.

  Prečo užívať kolagén
  a aké sú jeho účinky

  Podľa výskumov po 25. roku života sa zásadným spôsobom znižuje tvorba vlastného kolagénu o 1 až 1,5% ročne.
  To znamená, že už okolo štyridsiatky môžeme mať nedostatok kolagénu. 

  Takýto nedostatok sa môže prejavovať nielen v opotrebovanosti pohybového aparátu, v starnutí pokožky, výskytu pigmentových škvŕn, no trpieť môžu aj nechty, ktoré sa častejšie lámu a vlasy, ktoré viac vypadávajú, slabnú a zhoršuje sa ich celková kvalita.

  Pôvodcom problémov s vlasmi môžu byť rôzne dedičné ochorenia, hormonálne výkyvy, zlá starostlivosť o vlasy, ale aj nedostatočná výživa.

  Ak má koža dostatok kolagénu, aj vlasy a nechty sú v dobrej kondícii. Navyše kolagén pozostáva z dôležitých aminokyselín, ktoré môžu slúžiť ako krmivo pre vlasy. Kolagén ako stavebná bielkovina tvorí až okolo 70-80% objemu kože, a tým pádom ovplyvňuje aj rast vlasov.

  Aby bol kolagén na vlasy skutočne účinný musí byť bioaktívny, 100% čistý a pre maximálne vstrebávanie aj pôvodom z morských rýb. Takýto kolagén posilňuje štruktúru kože, pozitívne vplýva na vlasové korienky a tým zlepšuje rast a kondíciu vlasov. Z toho vyplýva, že:

  Pokiaľ chcete mať vlasy na pohľad pružné a lesklé, tak musíte dopriať vašim vlasom hydratáciu.

  Hydratácia vlasov zvnútra navráti vašim vlasom pružnosť a neustály lesk.

  Na hydratáciu vlasov pre oslnivý lesk sa mojim zákazníčkam osvedčil tento grepový Rays

  Rays

  Podobne je to s produkciou nových vlasov, ktorá závisí od aktivity vlasových folikulov. Ak sú neaktívne alebo odumierajú, dochádza k strate vlasov. Kolagén sa však stará o vlasové folikuly, vďaka čomu podporuje tvorbu nových vlasov. Tie rastú navyše rýchlejšie.

  Vďaka kolagénu vlasové folikuly pracujú správne a vlasy sa postupne zahusťujú.
  Kolagén pôsobí na samotnú kvalitu vlasov. Vlasy spevnejú, môžu byť dokonca o poznanie hrubšie, čo vlasy zahusťuje.
  Oceňujú ho hlavne ženy so šedivými vlasmi, ktoré strácajú svoju pevnosť, pružnosť a často trpia vypadávaním vlasov.

  Hormóny sú najčastejšou príčinou, prečo ženám padajú vlasy. Hormonálne zmeny pociťujú výrazne ženy počas tehotenstva, hlavne po pôrode a v menopauze. Ženám Niet sa ale čomu čudovať, telo si v tomto období prechádza mnohými zmenami.

  Ak pozorujete sezónne vypadávanie vlasov, nie je to nič neobvyklé. Vlasy v týchto obdobiach vypadávajú v súvislosti s častejším výskytom sezónnych ochorení, ale súvisí to aj s prirodzenou funkciou tela. Leto aj zima sú pre vlasy náročnejším obdobím, po ktorom nasleduje výmena vlasov. Kolagén vie podporiť organizmus aj tomto období plnom zmien.

  Aby ste videli účinky kolagénu na vlasy, je vhodné užívať ho každý deň, odporúčaných 3000 mg aspoň 3 mesiace. Takáto kolagénová kúra telo nakopne a podporí rast a kvalitu vlasov. Po úvodnej trojmesačnej kúre môžete kolagén užívať menej často, avšak zachovať pravidelnosť. Odporúča sa piť kolagénový nápoj dva až trikrát do týždňa. Neodporúčam prerušiť užívanie, aby telo nezostalo bez prísunu tejto bielkoviny ale naopak aby ste sa mohli z vyživených vlasov tešiť aj naďalej. Kolagén je prírodná bielkovina a nemá ohraničenú dobu užívania – môžete ho brať nepretržite.

   

  Kolagén s kyselinou hyalurónovou prispieva nielen k výžive celého tela, vlasov alebo nechtov, ale aj zabezpečí hydratáciu, zjemní vrásky a tým sa postará o stálu krásu vašej pleti.
  Kyselina hyalurónová sa vyznačuje schopnosťou zadržiavať vodu v pokožke, čím je pokožka viac vypnutá a je viac hydratovaná.

  Keď ide o kolagén pre hydratáciu a stálu krásu vašej pleti odporúčam Collagen+

  Problémy s vlasmi
  podporí i správna regenerácia

  Určite ste sa už stretli s informáciou, že najviac imunity je v črevách. Správne fungujúce črevá sú nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia. Hrubé aj tenké črevo sú zásobené obrovskou sieťou lymfatických dráh a uzlín, ktoré sú nositeľmi imunity a črevná bariéra je jednou z prvých, okrem kože, ktoré oddeľujú vonkajšie prostredie od vnútorného.

  Správne fungovanie tela nám vie zabezpečiť ozdravenie nielen na fyzickej úrovni, ale zároveň pôsobí aj na naše pocity, vnemy, energiu a tým aj na našu náladu.

  Preto je veľmi dôležité,
  aby tráviaci trakt fungoval bezporuchovo.

  Základom toho je zdravá črevná mikroflóra a bakteriálna rovnováha. Črevo máme prirodzene osídlené veľkým množstvom baktérií
  (je ich viac ako 200 druhov a vážia viac ako jeden kilogram). Patria k nim aj prospešné probiotické baktérie.

  Črevnú mikroflóru narušuje celý rad vecí, z ktorých si však mnohí nerobia ťažkú hlavu, prípadne to berú ako „daň“ dnešnej hektickej dobe. V prvom rade ide o nevhodnú stravu, v ktorej prevažuje nedostatok vlákniny a jednoduché cukry. Tie sa nachádzajú predovšetkým v sladkostiach, sladených nápojoch, džúsoch a pečive, ale aj v priemyselne vyrábaných potravinách (instantné polievky, omáčky, rôzne dochucovadlá a pod.), ktoré navyše obsahujú umelé príchute, konzervačné látky, syntetické sladidlá, glutamát sodný a množstvo ďalšej chémie. Nie div, že takýto „divoký koktail“ naše črevá pekne rozhodí.

  Preto je účinné podporiť kolónie črevnej mikroflóry používaním tzv. probiotík – živých mikroorganizmov, ktoré by mali byť prirodzenou súčasťou mikrobiálneho osídlenia každého jedinca. Ich dopĺňaním vytvoriť prevahu ,,dobrých baktérií“ , aby sa v tele netvorili zápaly a tým sa nevysielali ,,zlé signály“ v podobe zápalov do tela, čo súvisí so vznikom rôznych autoimunitných ochorení ako sú: rôzne alergie, psoriáza, problémy s tenkým a hrubým črevom, skleróza multiplex, celiakia… s tým súvisí aj oslabená imunita, ktorá sa prejavuje opakovanými herpesmi(opary), rôznymi kožnými ochoreniami, chronickou únavou…

  Správne fungujúca črevná mikroflóra zabezpečuje dobré trávenie, podieľa sa na odolnosti organizmu a syntéze niektorých druhov vitamínov a vytvára prostredie priaznivé pre škodlivé baktérie. Preto je tak veľmi dôležité ,,kŕmiť“ tie dobré baktérie, aby sa množili a tým sa netvorili zápaly, ktoré sú dôsledkom toho, že procesy v tele nefungujú správne, čo ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj naše pocity, našu myseľ, náladu, energiu, celkovú rovnováhu.

  Toto je úplný základ, ktorý je alfou, omegou.
  Fakt, ktorý je potrebné si zapamätať a mať každý deň na pamäti.

  Každý deň si dávať otázku: Ako a čím podporiť svoje trávenie, čím nakŕmim ,,dobré“ baktérie, aby sa množili a mali prevahu nad tými ,,zlými“, ako podporiť imunitu, aby som nemala obavu o svoje zdravie, keď je okola mňa toľko ,,nástrah“. Ako si môžem zlepšiť zdravie? To platí rovnako pre tých, ktorí chcú mať stále pevné zdravie, alebo si chcú zlepšiť zdravie, zmierniť ochorenie, podporiť imunitu, pocit v tele, v mysli… jedno s druhým spolu súvisí.

  Zo skúsenosti vieme, že je iba malé percento ľudí, ktorí vedia dodržiavať zdravý životný štýl bez stresu, s nedostatkom spánku, pohybom na čerstvom vzduchu, s pokojnou mysľou, v súlade so sebou samým. Preto je tak veľmi dôležité starať sa o každodenné dodávanie živín do tela.

  Ako vieme telu zabezpečiť dostatok živín na eliminovanie všetkých škodlivín, ktoré sa nám denne do tela dostávajú, zlepšiť si zdravie, mať pokožku bez kožných problémov a tým si zlepšiť aj kvalitu a rast vlasov?

  Už roky denne pijem nápoj Revitalize s prebiotickým zložením. Výborne chutí nielen dospelým, odporúčam podávať i deťom pri bolesti bruška, kde nastúpi okamžitá úľava, stačí polovica z odporúčaného dávkovania.
  Po otvorení je potrebné uchovávať v chlade. Fľaša tohto chutného nápoja vydrží mesiac v chladničke, čo predstavuje pitie 30 ml/denne.

  Ak chcete dodať telu len tie najkvalitnejšie probiotické zloženie spolu s probiotickým, tak odporúčam isto túto zmes vo forme prášku. Odporúčané dávkovanie: 1 vrchovatá čajová lyžička sa rozmieša v 100-150 ml vody, chutí neutrálne. Odporúčam užívať aj počas podávania antibiotík i na rýchlejšiu rekonvalescenciu. Ak potrebujete účinnú regeneráciu odporúčam užívať spolu s kolagénom.

  Probiotics + Prebiotics
  Revitalize + Collagen+

  Opýtajte sa ma.

  Pre viac info som Vám k dispozícii. Napíšte mi krátku správu a ja sa Vám ozvem ihneď ako to bude možné.

  [wpforms id="2437" title="false"]