Farby Dott solari bez amoniaku

Farby Love me Color a Olea talianskej značky Dott solari predstavujú nový spôsob farbenia vlasov, ktorý je vytvorený vďaka špeciálnemu zloženiu A.B.S.P.- dokonalá komplexná biochemická ochrana, ktorá zaručuje účinnú ochranu pred UV lúčmi a vonkajšími vplyvmi s dlhotrvajúcim farbiacim účinkom.

Spôsob farbenia bez amoniaku znižuje riziká citlivosti a alergií, znižuje prítomnosť zápachu a tým vytvára príjemnú vôňu v kaderníckom salóne. Tieto farby sú zaradené do Organic way rady, ktorá predstavuje farby a vlasové prípravky s BIO receptúrou, využíva metódy kombinácie rastlinných výťažkov, esenciálnych olejov, vitamínov, minerálov a prírodných živín, ktoré dodávajú vlasom žiarivosť a hydratáciu.

Navyše výťažky rastlinného pôvodu posilnia vlasovú štruktúru a uhladia vlasové vlákna. Vlasy zostanú dlhodobo svieže a lesklé. Farba dáva vysokú záruku pre perfektné zafarbenie šedivých vlasov.

Pri citlivej (alergickej) pokožke používam ochranné a upokojujúce sérum Scalp Protector, ktoré sa aplikuje priamo na pokožku, alebo do farby a dodáva pocit pohodlia počas chemického ošetrenia. Výnimočná kombinácia zjemňujúcich prírodných látok poskytuje pokožke úľavu a zmierňuje pocit svrbenia. Obilné proteíny vyživujú pokožku aj vlasové vlákno a výťažok z pomaranča dodáva vlasom lesk. Bez parfémov a parabénov.

Priamo s farbou sa dá použiť aj kúra The Hair Supporters Keratín Therapy. Výnimočné spojenie farby a kúry v jednom kroku. Vhodné najmä pre suché, poškodené a matné vlasy s dlhodobým účinkom.

Farbenie s Henou

Profesionálna Hena na vlasy 100% na rastlinnej báze v BIO kvalite bez toxínov, bez syntetických látok, ako jediná nenarúša obal vlasu, nepoškodzuje vnútornú štruktúru vlasu, nedráždi pokožku, nezaťažuje organizmus s permanentným farbením – stabilné dlhotrvajúce farbenie, minimálne vymývanie, 100% krytie šedín pri, farba má intenzívny regeneračný účinok na pokožku a vlasy.

Fytocolour neobsahuje žiadne agresívne chemikálie. Bežné permanentné farby na vlasy pre svoje pôsobenie potrebujú chemické látky ktoré otvárajú kutikulu vlasu, oxidujú prirodzené pigmenty, poškodzujú pokožku a štruktúru vlasu. Hena neobsahuje žiadne syntetické prídavné látky, konzervačné látky ani parfémy. Všetky použité rastlinné zložky sú v BIO kvalite bez použitia chemických látok pri ich pestovaní. Jej typická farba je medeno – červená. Používam aj rastlinku Indigo (čierna) pre dosiahnutie stredne až tmavo – hnedej farby a Casiu pre tlmenie červeného odtieňa. Hena neobsahuje žiadnu chemické činidlo, preto nie je možné dosiahnuť odtieň svetlejší ako je pôvodný pigment vlasu.

Jej použitie doporučujeme obzvlášť pri:

  • citlivej a podráždenej pokožke
  • lupinách, seboroickej dermatitíde a psoriáze
  • pri oslabených ľadvinách a pečeni
  • v tehotenstve a počas kojenia
  • pri chronických ochoreniach a únave organizmu
  • pri všetkých autoimunitných ochoreniach
  • pri precitlivelosti na chemikálie a syntetické pigmenty
  • pre všetkých ktorí sa vedome starajú o svoje zdravie a chcú sa vyhnúť toxickým chemickým látkam.

Vlastnosti farbenia:
Hena farbí povrch kutikuly vlasu, obaluje vlas zvonka. Neotvára štruktúru vlasu, nevchádza do vnútra vlasu. Neodstraňuje ani neoxiduje pôvodné pigmenty vlasu, teda Fytocolour pigment sa pridá k pôvodným pigmentom a vizuálne tak vznikne odtieň zmiešaný z pôvodného odtieňa vlasu a naneseného odtieňa Heny.

Pri farbení šedín môže pri prvom farbení vzniknúť na šedivých vlasoch svetlejší výsledný odtieň ako na vlasoch s pôvodným tmavým pigmentom. Pri druhej vrstve farbenia sa odtieň spravidla zjednotí. Ide o 100% prírodnú farbu ktorá sa viaže na prirodzenú štruktúrou vlasu, preto je možná individuálna variabilita výsledného odtieňa, podľa individuálnej variability kvality vlasu. Presný výsledný odtieň teda nie je možné vopred určiť.

Ak je vlas obalený syntetickými látkami z bežnej vlasovej kozmetiky ktoré menia kvalitu vlasu (ako silikóny, keratíny, látky dodávajúce lesk, objem, hydratáciu, uľahčujúce rozčesávanie a podobne), môže tento nános meniť intenzitu a kvalitu farbenia (bráni naviazaniu Fytocolour pigmentu na vlas). Preto doporučujeme pred farbením intenzívne umyť vlasy šampónom bez takýchto prídavných látok.

Henu je možné aplikovať aj na vlasy zafarbené bežnou permanentnou farbou. V takom prípade doporučujeme odstup 2-4 týždne od posledného farbenia. Pôvodná farba nebude použitím Heny odstránená, len čiastočne prekrytá (podobne ako prirodzený pigment vlasu).