Farbenie vlasov
Šetrné farbenie vlasov pri, ktorých používam moderné farby talianskej značky Love me Color a Love me Color bez amoniaku.

Farby Love me Color

Farby Love me Color predstavujú nový spôsob farbenia vlasov, ktorý je vytvorený vďaka špeciálnemu zloženiu A.B.S.P.- dokonalá komplexná biochemická ochrana, ktorá zaručuje účinnú ochranu pred UV lúčmi a vonkajšími vplyvmi s dlhotrvajúcim farbiacim účinkom.

Nízky obsah amoniaku vo farbe rešpektuje vlas pri farbení s tým, že vlasy zostanú dlhodobo svieže a lesklé. Farba dáva vysokú záruku pre perfektné zafarbenie šedivých vlasov. Obsahuje výťažok zo slnečnice, aloe vera a špeciálne enzýmy, ktoré dodávajú vlasom žiarivosť a hydratáciu.

Farby Love me Color bez amoniaku

Farby Love me Color bez amoniaku - spôsob farbenia bez amoniaku znižuje riziká citlivosti a alergií pri vdychovaní, znižuje prítomnosť zápachu a tým vytvára príjemnú vôňu v kaderníckom salóne. Tieto farby sú zaradené do Organic way rady, ktorá predstavuje farby a vlasové prípravky s BIO receptúrou, využíva metódy kombinácie rastlinných výťažkov, esenciálnych olejov, vitamínov, minerálov a prírodných živín.

Obsahujú zmes liečivých rastlín a výťažky rastlinného pôvodu na posilnenie vlasovej štruktúry a uhladenie vlasového vlákna.

Pri citlivej (alergickej) pokožkepoužívam ochranné a upokojujúce sérum Scalp Protector, ktoré sa aplikuje priamo na pokožku, alebo do farby a dodáva pocit pohodlia počas chemického ošetrenia. Výnimočná kombinácia zjemňujúcich prírodných látok poskytuje pokožke úľavu a zmierňuje pocit svrbenia. Obilné proteíny vyživujú pokožku aj vlasové vlákno a výťažok z pomaranča dodáva vlasom lesk. Bez parfémov a parabénov. Priamo s farbou sa dá použiť aj kúra The Hair Supporters.

FYTOCOLOR professional

Profesionálna farba na vlasy 100% na rastlinnej báze v BIO kvalite bez toxínov, bez syntetických látok,nenarúša obal vlasu, nepoškodzuje vnútornú štruktúru vlasu, nedráždi pokožku, nezaťažuje organizmus s permanentným farbením – stabilné dlhotrvajúce farbenie, minimálne vymývanie 100% krytie šedín pri dvojvrstvovom farbení,farba má intenzívny regeneračný účinok na pokožku a vlasy.

Ako jediná profesionálna farba na vlasy neobsahuje žiadne toxické látky a nezaťažuje tak náš organizmus. Touto vlastnosťou sa zásadne odlišuje od ostatných permanentných aj dočasných farieb s toxickými pigmentami, ktoré zaťažujú najmä obličky a pečeň, ale aj imunitný systém a celkový metabolizmus. Toxické pigmenty obsahujú aj farby označené ako bezperoxidové, šetrné, na jemné vlasy.

Fytocolour neobsahuje žiadne agresívne chemikálie. Bežné permanentné farby na vlasy pre svoje pôsobenie potrebujú chemické látky ktoré otvárajú kutikulu vlasu, oxidujú prirodzené pigmenty, poškodzujú pokožku a štruktúru vlasu.Fytocolour neobsahuje žiadne syntetické prídavné látky, konzervačné látky ani parfémy. Všetky použité rastlinné zložky sú v BIO kvalite bez použitia chemických látok pri ich pestovaní.

Jej použitie doporučujeme obzvlášť pri:

  • citlivej a podráždenej pokožke
  • lupinách, seboroickej dermatitíde a psoriáze
  • pri oslabených ľadvinách a pečeni
  • v tehotenstve a počas kojenia
  • pri chronických ochoreniach a únave organizmu
  • pri všetkých autoimunitných ochoreniach
  • pri precitlivelosti na chemikálie a syntetické pigmenty
  • pre všetkých ktorí sa vedome starajú o svoje zdravie a chcú sa vyhnúť toxickým chemickým látkam.

Vlastnosti farbenia:
Fytocolour farbí na povrch kutikuly vlasu. Neotvára štruktúru vlasu, nevchádza do vnútra vlasu. Neodstraňuje ani neoxiduje pôvodné pigmenty vlasu, teda nie je možné dosiahnuť odtieň svetlejší ako je pôvodný pigment vlasu. Fytocolour pigment sa pridá k pôvodným pigmentom a vizuálne tak vznikne odtieň zmiešaný z pôvodného odtieňa vlasu a naneseného odtieňa Fytocolour.

Pri farbení šedín môže pri prvom farbení vzniknúť na šedivých vlasoch svetlejší výsledný odtieň ako na vlasoch s pôvodným tmavým pigmentom. Pri druhej vrstve farbenia sa odtieň spravidla zjednotí. Ide o 100% prírodnú farbu ktorá sa viaže na prirodzenú štruktúrou vlasu, preto je možná individuálna variabilita výsledného odtieňa, podľa individuálnej variability kvality vlasu. Presný výsledný odtieň teda nie je možné vopred určiť.

Ak je vlas obalený syntetickými látkami z bežnej vlasovej kozmetiky ktoré menia kvalitu vlasu (ako silikóny, keratíny, látky dodávajúce lesk, objem, hydratáciu, uľahčujúce rozčesávanie a podobne), môže tento nános meniť intenzitu a kvalitu farbenia (bráni naviazaniu Fytocolour pigmentu na vlas). Preto doporučujeme pred farbením intenzívne umyť vlasy šampónom bez takýchto prídavných látok.

Fytocolour je možné aplikovať aj na vlasy zafarbené bežnou permanentnou farbou. V takom prípade doporučujeme odstup 2-4 týždne od posledného farbenia. Pôvodná farba nebude použitím Fytocolour odstránená, len čiastočne prekrytá (podobne ako prirodzený pigment vlasu). Doporučujeme najprv zafarbiť malý prameň na menej viditeľnom mieste pre zistenie výsledného odtieňa.

Farbenie vlasov